Wiadomości

2019-08-19

W piątek 16.08.2019, w samo południe wystartował wyścig kolarski „Tour Bitwa Warszawska 1920”. Kolarze wyruszyli z placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie.

2019-07-31

W dniu 05.08. do Serocka (Gmina Serock, Powiat Legionowski) przypłynie 80 - metrowej długości ręcznie budowana tratwa, która wyruszyła z Goniądza w ramach "Flisu Obojga Narodów". Członkowie załogi będą płynąć rzekami: Biebrzą, Narwią oraz Wisłą do Torunia, gdzie zakończy się rejs. Uroczyste zakończenie Festiwalu Wisły i Flisu Obojga Narodów odbędzie się 15.08. w Toruniu.

2019-07-23

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego organizuje rejsy katamaranami po rzekach: Narew oraz Bug.

Rejsy będą odbywały się do końca wakacji: w soboty, niedziele i Święta. 

2019-07-11

W sezonie letnim turyści odwiedzający Zalew Zegrzyński mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji turystycznej POWIAT LEGIONOWSKI. Oferuje ona możliwość zaplanowania m.in. wycieczki rowerowej, pieszej po lokalnych szlakach (opisy, podgląd trasy na mapie). Zawarte są w niej informacje przykładowo  o zabytkach, pogodzie, ośrodkach hotelowych, czy bazie sportów motorowodnych. 

2019-05-28

W sobotni poranek, na plaży miejskiej w SEROCKU wystartował III Półmaraton Zegrzyński.

Licznie przybyli biegacze mogli rywalizować na ponad 20 kilometrowej trasie, podziwiając piękne okoliczności przyrody nad samym Zalewem Zegrzyńskim, rzeką Narew oraz finiszując obok malowniczo położonego Jeziora Wieliszewskiego, znajdującego się przy kościele parafialnym (kompleksowy widok na taflę jeziora rozpościerał się, kiedy biegacze wybiegali m.in. z ulicy Jeziornej w Wieliszewie; skręcając w prawo z osiedla można było również dostrzec METĘ). 

2019-05-20

Za nami już 6. edycja Biegu Głównego po „Złote Jabłko”.


Organizatorem wydarzenia była Gmina Jabłonna - Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej.
Zaś partnerami wydarzenia: Agencja Projekt Igrzyska, która dbała przy udziale sędziów głównych zawodów o prawidłowy pomiar czasu uczestników biegu oraz odpowiednią technikę podczas pokonywania trasy Marszu Nordic Walking na 10 km. 

         

2019-05-01

Jadąc rowerem w kierunku Zegrza od strony Serocka poruszamy się czerwonym szlakiem rowerowym (szlak narwiański, ostrołęcki) lub Pułtuska i Legionowa – samochodem, drogą krajową nr 61.

2019-04-30

W dniach od 10.05.-12.05.2019 roku w Legionowie odbędzie się już X Festiwal Piosenki Harcerskiej "WIOSENNE CZAROWANIE". Odbędzie się on w dwóch miejscach m.in. w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w sali widowiskowej ratusza miejskiego, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Festiwalu.

2019-04-23
fot. Kinga Czerwińska

Nad Zalewem Zegrzyńskim można uprawiać turystykę wodnę korzystając z ośrodków żeglarskich, bazy zlokalizowanej wokół wybrzeża Zalewu Zegrzyńskiego.

Oprócz rekreacyjnych sportów, na które nie jest wymagane zezwolenie: patent, licencja możemy skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków, czy rowerków wodnych

2019-04-19

Za nami III Piknik Ekologiczny

Wioska ginących zawodów, warsztaty rzemieślnicze, wymiana elektrośmieci na drzewka, stoiska rękodzielnicze i zdrowa ekologiczna żywność - to atrakcje, z których skorzystali uczestnicy III Pikniku Ekologicznego zorganizowanego przez Gminę Jabłonna w minioną sobotę.

2019-04-08

Na terenie Gminy Serock jest wiele interesujących kapliczek, które związane są m.in. z ważnymi postaciami, które zamieszkiwały okoliczne tereny i innymi ważnymi wydarzeniami z historii Polski, które wpisały się na trwałe w te miejsca. Są świadectwem historii tych niezwykle ważnych wydarzeń.

poprzednia 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 z 44 następna


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design