XVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SEROCKU - 28.10.2018

2018-10-29

28.10.2018 na rynku miejskim w Serocku odbył się XVI Bieg Niepodległości pod nazwą Narodowy Bieg Stulecia „OD BAŁTYKU DO TATR” z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawody odbyły się jak zawsze na rynku miejskim w Serocku, w niedzielny weekend. W zawodach wzięła udział liczna ekipa teamów z Powiatu Legionowskiego m.in.: z Serocka, Wieliszewa oraz Jabłonny.

Mimo pochmurnej oraz jesiennej pogody nie było opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru, które mogły utrudnić rywalizację oraz uzyskanie satysfakcjonującego wyniku końcowego na linii mety.

Zawody skupiły uwagę kibiców, którzy nie tylko emocjonowali się wynikami uczestników biegu głównego oraz Nordic Walking, ale także gromko dopingowali ich w pokonywaniu ostatnich kilkudziesięciu metrów do linii mety, mimo dużego zmęczenia sportowców.
Zawody odbyły się w świetnej oraz rodzinnej atmosferze.

Kibice, którzy przyszli dopingować swoich ulubieńców, również nie mogli się nudzić. Czekała na nich strefa gastronomiczna: gorące jedzenie oraz napoje oraz zabawa w rytmach muzyki tanecznej.
Na dzieci oraz zawodników czekał m.in. punkt z watą cukrową, czy smaczne jabłka z pobliskich sadów.

Na placu rynku miejskiego w Serocku byli również widoczni sponsorzy biegu, którzy ufundowali interesujące nagrody po głównej imprezie biegowej, w losowaniu, które odbyło się niedługo po zakończeniu rywalizacji sportowej.

Organizatorem biegu głównego oraz Nordic Walking był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku

(ul. Pułtuska 47, Serock).

Zawody uświetnił swoją obecnością dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku, który był obecny przy relacjonowaniu oraz wręczaniu nagród oraz dyplomów najlepszym osobom w kategoriach OPEN, kategorii Serocki Champion oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Bieg główny na 10 km ulicami Serocka odbył się o godzinie 12.45. W biegu na 10 km wzięło udział 146 osób. W marszu Nordic Walking wystartowało 13 osób.
Pięć minut później (o godzinie 12.50) wystartował Marsz Nordic Walking, w którym nie brakowało miłośników tego typu aktywności fizycznej.

Pierwszych zawodników przekraczających linię mety mogliśmy obserwować po trzydziestu paru minutach tej niezwykle pasjonującej rywalizacji, zwłaszcza wśród pierwszych dwóch miejsc. Walka o zwycięstwo ważyła się do ostatnich metrów.
Zawodnicy, którzy brali udział w XVI edycji biegu Niepodległości mogli uczestniczyć w losowaniu ciekawych oraz cennych nagród od sponsorów biegu. Jedyne, co trzeba było zrobić, aby znaleźć się wśród szczęśliwców rozlosowanych nagród, przy ich wręczaniu przez dyrektora OSiR w Serocku, należało oddać swój numer startowy do kosza po ukończeniu biegu oraz być obecnym osobiście przy wręczaniu nagród.

Wśród nagród, a było ich wiele można było wyszczególnić: m.in. bezpłatną lekcję jazdy konnej w Szkółce Jazdy Konnej „POD ROZBRYKANYM KUCYKIEM” w Karolinie, koło Serocka, bezpłatny nocleg dla 2 – osób w Ośrodku Wypoczynkowym nad Zalewem Zegrzyńskim „Lipowy Przylądek”, kurs sternika motorowodnego zakończonego egzaminem, szkolenie z instruktorem na nartach wodnych – wakeboarding, voucher na lot motoparalotnią w tandemie, czy zestaw narzędzi do majsterkowania.

Wynikami zawodów, ich poprawną obsługą zajmowała się firma DATA SPORT. Na dużym ekranie zlokalizowanym na rynku miejskim w Serocku, można było w sposób czytelny i bezproblemowy odczytać wyniki poszczególnych zawodników.

W kategorii OPEN, zwyciężył Mikołaj Raczyński z Warszawy, z teamu Raczyński Team. Jego czas na mecie wyniósł 00h:33m:46s. Mianem najlepszego zawodnika mógł poszczycić się również w kat. wiekowej M20. Walkę o pozycję numer 1 na trasie biegu oraz do końcowych metrów mety toczył z zawodnikiem, z tego samego teamu – Raczyński Team, Pawłem Machowskim ze Stasiego Lasu (00h:33m:51s). Dwadzieścia dwie sekundy później, za czołową stawką zameldował się mieszkaniec Serocka – Tomasz Grzybowski, z czasem 00h:34m:13s, który triumfował w kat. M30 oraz kat. Serocki Champion Mężczyźni.

Mieszkańcy Gminy Serock zostali uhonorowani w specjalnej kategorii przez zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Serock – Pana Józefa Zająca oraz dyrektora OSiR w Serocku Pana Macieja Goławskiego w kat. SEROCKI CHAMPION mężczyźni oraz kobiety.

Wśród mężczyzn w kat. Serocki Champion bezkonkurencyjny był Paweł Machowski ze Stasiego Lasu. Drugie miejsce należało do Tomasza Grzybowskiego, a podium uzupełnił Paweł Głowacki z teamu Serock Biega z Hotelem Narvil.

W przeciwnej kategorii - kobiecej w Gminie Serock najlepszymi zawodniczkami w biegu ulicznym były: (1) Anna Sierpińska z klubu Tri Level z Serocka (00h:47m:43s), (2) Barbara Klos (00h:48m:46s) oraz (3) Sylwia Topolska z Kani Polskiej (00h:49m:40s).
W marszu Nordic Walking wygrał Jarosław Babula z Warszawy (00h:30m:50s).

W klasyfikacji drużynowej najszybszym czasem zawodników mogła pochwalić się drużyna RACZYŃSKI TEAM (02h:29m:56s).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki biegu na stronie:

http://wyniki.datasport.pl

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design