Wernisaż prac uczestników warsztatów pt. „FOTOGRAFIA? jest FAJNA!”

2018-10-23

26.10.2018 o godzinie 18.00 w Poczytalni Miejskiej w Legionowie (ul. T. Kościuszki 8a) odbędzie się wernisaż prac uczestników warsztatów pt. „FOTOGRAFIA? jest FAJNA!”, który był realizowany w ramach projektu KULTURA? zróbMYto!  Były to zajęcia, warsztaty dedykowane amatorom, pasjonatom robienia zdjęć, fotografii, które odbywały się w poszczególnych Gminach na terenie Powiatu Legionowskiego. Warsztaty odbywały się po 2 razy, w każdej z Gmin Powiatu Legionowskiego w terminie od 04.08.2018 – 28.08.2018. Po wernisażu prac uczestników warsztatów goście przybyli do Centrum Komunikacyjnego w Legionowie będą mogli spotkać się z nietuzinkową osobowością: podróżnikiem, pasjonatem zdjęć oraz uwieczniania fotografii m.in. ożywionej przyrody Panią Katarzyną Gubrynowicz.

Z zawodu fotografik przyrody, prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) oraz osoba należąca do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Katarzyna Gubrynowicz studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ukończyła kierunek: grafikę). Specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć, fotografii. Wykonuje swoje prace m.in. przy użyciu techniki warsztatowej - gumy dwuchromianowej.

Jej prace powstałe przy użyciu tej metody możemy oglądać na stronie:

http://gubrynowicz.pl

Jej artystyczność twórcza powstaje także przy użyciu grafiki warsztatowej. Uwiecznia na swoich zdjęciach, miejsca podlegające ochronie przyrody w Polsce, miejsca szczególne pod względem walorów przyrodniczych oraz artystycznych. Na jej fotografiach możemy podziwiać faunę, florę Puszczy Białowieskiej, dolinę Biebrzy (żyjące wokół Bagien Biebrzańskich łosie – gatunek podlegający ochronie na tych terenach), krajobraz Bieszczad, pasma górskiego Pienin położonego w Karpatach (w nim słynny szczyt „Trzy Korony”, położony obok malowniczego przełomu Dunajca, słynna reliktowa sosna pod szczytem Sokolicy w Pieninach Środkowych), Karkonoszy (uwieczniła podczas zimy na swoich zdjęciach m.in. widoczny szczyt Śnieżki z obserwatorium na tym szczycie).

Oprócz podróży krajowych odbywała także podróże zagraniczne, do Islandii. Na jej fotografiach możemy dostrzec malowniczy krajobraz tego terenu: fiordy, wodospady, wulkany, oraz jezioro w Islandii – Myvatn (jedno z większych jezior na Islandii).

 

Źródła:

1.https://www.facebook.com

2. http://gubrynowicz.pl

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design