WIELISZEWSKI CROSSING edycja letnia

2018-06-26

24.06.2018 roku w niedzielę odbyła się letnia edycja WIELISZEWSKIEGO CROSSINGU 2018. Miejscem zmagań kolarzy startujących na rowerach MTB, biegaczy, oraz duatlonowców był Janówek Pierwszy, położony w Gminie Wieliszew przy ul. Dworcowej. Start oraz meta zawodów zlokalizowane były obok Szkoły Podstawowej oraz hali sportowej w Janówku Pierwszym. 

Organizatorem zawodów była Gmina Wieliszew, Referat Sportu Gminy Wieliszew oraz Referat Informacji i Promocji Gminy Wieliszew. 

Aura pogodowa podczas startu kolarzy na rowerach MTB nie rozpieszczała zawodników. Po godzinie 11.00 zaczął padać mocny deszcz, później niebo nieco rozpogodziło się i po kilkunastu minutach znowu mieliśmy opady.
Mimo tego na starcie zawodów stawiło się wielu kolarzy i biegaczy, nie tylko z lokalnych klubów jak WIELISZEW HERON TEAM, Bravehearts Legionowo, Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo, Grupy Biegowej CHTMO z Chotomowa, czy zawodników z Serocka oraz Nieporętu.

Stawiła się również spora grupa zawodników z innych klubów, które reprezentowały wysoki poziom sportowy na lokalnych imprezach rozgrywanych na terenie Powiatu Legionowskiego, jak zimowa edycja LOTTO POLAND BIKE MARATHON w Nieporęcie (11.03.2018), VI Bieg Wojciechowy w Serocku (13.05.2018) oraz edycja LOTTO POLAND BIKE MARATHON w Legionowie (29.04.2018, Plac Kościuszki w Legionowie). Wspomniane drużyny, które mogliśmy zobaczyć na trasie w Janówku Pierwszym to m.in. klub BKS Wataha Warszawa (klub z Bielan), oraz drużyna KAMYKA Radzymin MTB TEAM z Radzymina.

Młody zawodnik reprezentujący barwy klubu BKS Wataha Warszawa, pochodzący z Góry Pan Rafał Szymborski (1992 rok) mógł cieszyć się ze zwycięstwa w biegu OPEN na 5 km w VI Biegu Wojciechowym, edycji wiosennej Wieliszewskiego Crossingu (08.04.2018 Krubin), II Nadwiślańskim Cross Biegu w  Wyszogrodzie (03.06.2018) oraz tym razem zwycięstwo uśmiechnęło się do niego w Janówku Pierwszym (bieg OPEN na 10 km).
Trasa zawodów prowadziła przez malownicze tereny Janówka Pierwszego: łąki, lasy, tereny położone wzdłuż rzeki Narew (wały). Trasę, jaką musieli pokonać kolarze oraz biegacze składała się w większości z dróg gruntowych. Utrudnieniem był również pofałdowany teren. 

Pierwsze rywalizację sportową rozpoczęły dzieci o godzinie 9.45. Rywalizowały one na krótszych dystansach: w wyścigu MTB oraz biegach. W zawodach kolarskich wzięło udział 49 zawodników, natomiast w biegach 75 osób.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych w wyścigu MTB zajęli:


• kat. 0-6 Ada Kuflikowska (BIKE FUN LEGIONOWO)
• kat. 0-6 Aleksander Barski (MEWA KRUBIN)
• kat. 7-8 Maja Demianiuk
• kat. 7-8 Jakub Matanowski (POLNA TEAM)
• kat. 9-10 Liwia Michalczyk (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI)
• kat. 9-10 Kostek Kącki (SP 115)
• kat. 11-13 Kaja Marońska (GRUPA MARONA)
• kat. 11-13 Wojciech Tracz (NASIELSK BASZTA TEAM)
• kat. 14-15 Filip Lachawiec z Legionowa

Zwycięzcami w biegach w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród dzieci i młodzieży byli:


• kat. 0-6 Ada Kuflikowska (GRUPA BIEGOWA CHTMO)
• kat. 0-6 Aleksander Barski (MEWA KRUBIN )
• kat. 7-8 Anna Barska ze Skrzeszewa
• kat. 7-8 Gustaw Żołnierowicz (Biegam bo lubię Ząbki Team)
• kat. 9-10 Liwia Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski)
• kat. 9-10 Jan Samul (SP 31 WARSZAWA)
• kat. 11-13 Aleksandra Madajczak (BKS WATAHA)
• kat. 11-13 Wojciech Tracz (NASIELSK BASZTA TEAM )
• kat. 14-15 Natalia Gawek (BKS WATAHA)
• kat. 14-15 Dominik Kawka (BKS WATAHA)

W wyścigu kolarskim OPEN zwyciężył Marcin Kudlak (MCP BIKE TEAM; 00h:41m:07s), przed Arturem Sienkiewiczem (II miejsce, Wieliszew Heron Team) oraz Dariuszem Ziółkowskim z klubu TIMBUD TEAM. Zawodników dzieliły niewielkie różnice czasowe liczone w sekundach.
Zawodnik z Wieliszewa Pan Artur Sienkiewicz może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem uzyskanym podczas zdobywania najwyższego szczytu w Karkonoszach – Śnieżki. Były to zawody rowerowe, które zostały rozegrane 17.06.2018 w Karpaczu (Uphill Race Śnieżka). Zajął 46 miejsce z czasem 01h:07m:59s.
W biegu OPEN niepokonany był wymieniony już wcześniej Rafał Szymborski. Na przebiegnięcie całej trasy potrzebował ponad 38 minut. Na podium uplasowali się również Paweł Tymiński z klubu MKB DREPTAK (00h:40m:19s) oraz Adam Pożarowszczyk z Legionowa, przedstawiciel klubu Ministerstwo Głupich Kroków (00h:40m:52s).

Dekoracja najlepszych zawodników na trasie kolarskiej i biegowej odbyła się przed godziną 15.00 w hali sportowej, obok Szkoły Podstawowej w Janówku Pierwszym. Nagrody zwycięzcom wręczał Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. Po dekoracji ropoczęło się losowanie voucherów (nagród) na zawody: Ultramaraton Powstańca 1944-2018, który będzie miał miejsce 05.08.2018 w Gminie Wieliszew oraz na jesienną edycję Wieliszewskiego Crossingu 2018. 

Zawody przebiegły w gorącej i rodzinnej atmosferze. 

 

 
Szczegółowe wyniki na stronie:

https://czasomierzyk.pl

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design