VI Bieg Wojciechowy - Serock - 13.05.2018

2018-05-16

W niedzielny, słoneczny weekend w Serocku odbył się VI Bieg Wojciechowy. Co roku impreza ta organizowana w ramach obchodów święta - patrona Serocka Św. Wojciecha przyciąga sporą liczbę zawodników z całej Polski oraz okolicznych Gmin Powiatu Legionowskiego i nie tylko. Te niezwykle prestiżowe zawody są magnesem dla przychodzących na nią widzów oraz społeczności lokalnej. Organizatorem VI Biegu Wojciechowego, II Mistrzostw Powiatu Legionowskiego, Biegu Rodzinnego oraz Biegu z książką byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku, Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa (Serock). W tym roku i poprzednim Gmina Serock mogła gościć gościa honorowego – wielokrotnego Mistrza Polski, medalistę Mistrzostwa Świata i Europy w Nordic Walking Pana Krzysztofa Człapskiego.
Na rynku miejskim oprócz zawodów biegowych trwał Piknik Ekologiczny organizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku, podczas którego mieszkańcy mogli otrzymać sadzonki kwiatów za zużyty sprzęt czy baterie. Były również stoiska z artykułami rękodzielniczymi, punkty gastronomiczne, czy atrakcje dla najmłodszych: dmuchany zamek oraz trampolina.

Pierwsze rywalizację biegową rozpoczęły dzieci i młodzież w II Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego po godzinie 12.00. Najkrótsze trasy biegu prowadziły wokół rynku miejskiego w Serocku. Dłuższe dla młodzieży szkolnej ulicami: ul. Włodzimierza Wolskiego, Zdrojową, Retmańską niedaleko plaży miejskiej w Serocku oraz ul. Brukową, której pokonanie stanowiło nie lada wysiłek.

O godzinie 12.40 rozpoczął się Bieg Rodzinny oraz Bieg z książką na dystansie 330 metrów. Tuż po tej rywalizacji rozpoczęła się dekoracja najlepszych zawodników w II Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego oraz Biegu z Książką. Nagrody zawodnikom wręczał Pan Artur Borkowski – sekretarz Starostwa Powiatowego w Legionowie, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Sylwester Sokolnicki oraz w biegu z książką Pan Adam.

Najszybszymi zawodnikami w biegu z książką byli:

1. Kacper Sienkiewicz
2. Mieszko Żaczkiewicz
3. Maciej Kwiatkowski

Podczas ceremonii wręczenia nagród wystartował o godz. 14.00 – marsz Nordic Walking na 5 km, w którym zwyciężył wspomniany już Pan Krzysztof Człapski, który mógł się pochwalić czasem 00h:31m:55s. Kilka minut później na linii mety zameldowali się Wiesław Kostecki z Kb Legionowo oraz Krzysztof Szymborski z teamu Bks Wataha Warszawa.
Przechodząc do biegu głównego w kat. OPEN na 5 km najszybciej z trasą poradził sobie Rafał Szymborski z Bks Wataha Warszawa (00h:16m:55s). Drugi był Jarek Kulik (00h:18m:20s), a trzeci Rafał Górecki (00h:18m:29s).

Najdłuższy dystans dał się we znaki wielu zawodnikom. Newralgicznym punktem był podbieg ul. Radzymińską obok Grodziska Barbarki w Serocku oraz pokonanie schodków obok ul. Rybaki i Bulwaru Nadnarwiańskiego.

Pierwszy na linii mety w biegu na 10 km był Arkadiusz Szczotka z Woli Rasztowskiej, drugi był Henryk Kuciejczyk z klubu Tempo Mlawa, który był bezkonkurencyjny w kat. M 50. W limicie 40 minut zmieścił się Przemysław Deka (00h:39m:33s).

Zawody przebiegły w gorącej atmosferze przy współudziale zgromadzonych widzów, którzy głośno dopingowali swoich faworytów.

 

Wyniki VI Biegu Wojciechowego dostępne na stronie:

http://wyniki.datasport.pl

Wyniki II Mistrzostw Powiatu Legionowskiego:

http://sport.serock.pl

 
 

 

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design