Rejsy statkiem „ZEFIR“ z Warszawy do Serocka

2018-05-02

Wzwiązku z niskim stanem wody na Wiśle i brakiem możliwości śluzowania, od 2 maja br. do odwołania rejsy statkiem „ZEFIR“ do Serocka będą odbywać się na trasie Żerań – Serock – Żerań.

W dniu rejsu pasażerowie dowiezieni zostaną autobusem z przystanku Podzamcze od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego).

Przejazd na podstawie biletu na rejs do Serocka.

Odjazd autobusu:

- godz. 9:00 przystanek Podzamcze 02,

- powrót po rejsie na Podzamcze. Na trasie powrotnej autobusu obowiązują przystanki warunkowe „na żądanie“.

Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy Podzamczu. Dalej statek popłynie w dół Wisły a z jego pokładu można będzie podziwiać piękną panoramę starej oraz rozwijającej się Warszawy.

Dużą atrakcją dla pasażerów będzie śluzowanie, po którym statek wpłynie na wody Kanału Żerańskiego, kierując się ku czaszy Zalewu Zegrzyńskiego.

Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.00 z przystani na Podzamczu, o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir" zabiera na pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

 

 

Rozkład rejsów

"Zefir" pływa od 1 maja do 30 czerwca w soboty, niedziele i dni świąteczne a także 2 i 4 maja oraz 1 czerwca. W okresie od 1 lipca do końca sierpnia – w piątki, soboty, niedziele i dni świąteczne. Natomiast od 1 do 16 września – w soboty i niedziele.

Zobacz rozkład rejsów

 

 

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godzinach 16.00-20.00, piątki w godzinach 7.00-11.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.


Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

UWAGA: Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej POP „Dw. Wileński”.

 

Pobierz przewodnik mp3

Aby pobrać przewodnik audio, kliknij w odnośnik do interesującej Cię części trasy.

Stare i Nowe Miasto
Most Gdański

Cytadela Warszawska

Most Grota-Roweckiego

Śluza i Kanał Żerański

Nieporęt

Zalew Zegrzyński

Rozkład statku "ZEFIR" (205 KB)

 

Źródło:

http://www.ztm.waw.pl

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design