Święto Darów Ziemi - Wola Kiełpińska

2019-09-19

DOŻYNKI - WOLA KIEŁPIŃSKA - 22.09.2019

 

Dożynki w Woli Kiełpińskiej rozpoczną się 22.09.2019 o godz. 11.30.

Najpierw odbędzie się Msza Święta w kościele parafialnym w Woli Kiełpińskiej.

Dożynki w tradycji to czas dziękczynienia, podziękowania za tegoroczne zbiory w postaci kwiatów, owoców, warzyw etc. oraz produktów powstałych ze zbóż.

Po mszy rozpocznie się korowód z plonami rolnymi w postaci wieńców, koszów po tegorycznych żniwach. Część artystyczną uświetni widowisko w ramach projektu Rola Folklora - widowisko obrzędowe.

Ponadto wystąpią takie zespoły muzyczne jak: "Leszcze", czy zespół "Brass Federacja".

Drugi z wymienionych zespołów zaprezentuje się w kościele grając muzykę klasyczną, następnie idąc w korowodzie oraz na scenie, by pokazać się zebranej widowni.

Zespół Brass Federacja zagra w składzie:

  • Artur Jargiło - trąbka
  • Marcin Malarz - trąbka
  • Szymon Białorucki, Bartek Łupiński - puzony
  • Szymon Wojdak - baryton marszowy
  • Piotr Wróbel - suzafon
  • Radek Mysłek, Janek Kuklewicz - perkusja

Zespół gra w stylu jazzowo - groov'owo - funkowym, nawiązuje do stylu jazzu nowoorleańskiego (tradycyjnego). Ma również w swoim repertuarze własne aranżacje. Gra również covery światowych przebojów jak: UpTown Funk, Billie Jean. Jest to oryginalna muzyka pełna dynamiki, radości, niepowtarzalności. Nadająca się również do tańca dzięki melodyjnemu, pogodnemu brzmieniu dzięki połączeniu dźwięków instrumentów dętych blaszanych w tym m.in. suzafonu, puzonu oraz perkusji.

Przykładowe tytuły ich piosenek oraz covery to: "Piosenka o leżeniu", "Blues o skwarce, co tłuszczu nie chciała", "Brassman" to oryginalne kompozyje oraz covery znanych piosenek m.in. Bobby'ego McFerrina "Don`t Worry, Be Happy!", muzyki do filmu "Gorączka sobotniej nocy".

Zespół powstał w 2011 roku. Założycielem Brass Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel - puzonista, suzafonista.

Całość imprezy artystycznej zwieńczy występ zespołu "Leszcze" grającego w stylu muzyki dancingowej, doskonale nadającej się do tańca i łatwo wpadającej w "ucho". Niedawno zespół nagrał nowy singiel "Studniówka" z wokalistą wracającym po kilku latach przerwy zespołowej - Maciejem Miecznikowskim. Jest to nostalgiczna podróż do czasów młodości. Utwór ma charakter intymnego wyznania, które czyni Maciej Miecznikowski swojej studniówkowej partnerce. To utracona pierwsza dziewczyna, która porzuciła go dla innego. Przejmujące i chwytające za serce spojrzenie w przeszłość, pogodna refleksja nad szalonymi czasami młodości jak zawsze w tym składzie, jest trochę z przymrużeniem oka - mówi gitarzysta Bartosz Staniszewski.

Zespół tworzą wykonawcy:

  • Maciej Miecznikowski - wokal

  • Bartosz Staniszewski - gitary

  • Jacek Sadowski - bas

  • Piotr Chrapkowski - klawiatury

  • Lucjan Sierpowicz - trąbka

  • Mariusz “Fazi” Mielczarek - saksofon

  • Grzegorz Sycz - perkusja

Wśród utworów najbardziej rozpoznawalnych można wymienić "Kombinuj dziewczyno", "Ta dziewczyna", "Tak Się Bawi Nasza Klasa".

Serdecznie zapraszamy.

 

Źródła:

 fot. 1/4 - zespół BRASS FEDERACJA

 fot. 2/4, 3/4, 4/4 - mat. prasowe zespołu "LESZCZE"

1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

" leszcze="" little="" margin-top:="" margin:="" mat.="" max-width:="" media="" name="viewport" next="" number="" on="" onclick="currentSlide(2)" only="" opacity:="" p="" padding:="" position="" position:="" prasowe="" previous="" red="" right="" right:="" screen="" see-through="" size="" slideshow="" smaller="" span="" src="/upload/Image/Leszcze2018.jpg" strong="" style="width: 300px; height: 300px; float: left;" text="" text-align:="" the="" to="" top:="" transition:="" u="" user-select:="" vertical-align:="" width:="" with="" />

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design