Spotkanie z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem - CKiCz w Serocku

2018-02-13

Niebawem na miłośników oraz pasjonatów podróżowania, oraz odkrywania nowych miejsc czeka nielada gratka, spotkanie z nietuzinkową oraz wszechstronnie uzdolnioną osobą Jackiem Pałkiewiczem, który opowiadając nam swoje historie związane z podróżowaniem, być może zarazi nas pasją do "zdobywania" nowych miejsc lub pogłębi naszą wiedzę geograficzną o poszczególnych państwach.

Organizatorem tego niezmiernie ciekawego wydarzenia jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się już 22 lutego o godz. 18.00. Bilety można nabyć w kasie Centrym Kultury i Czytelnictwa w Serocku, która mieści się przy ul. Pułtuskiej 35. Mówiąc o głównej postaci tego wydarzenia, warto bliżej ją poznać, przedstawiając jej życiorys.

Członek wyprawy "Nowy Jedwabny Szlak 2017/2018", którego trasa będzie przebiegać przez Środkową Azję, a rozpocznie się w Chinach. Program wyprawy przewiduje zwiedzanie zabytków, organizowanie konferencji, wystaw zapoznawczych (na temat wyprawy) w poszczególnych państwach, spotkania Jacka Pałkiewicza z mediami oraz wiele innych przedsięwzięć. Przemierzanie szlaku będzie możliwe dzięki konwojowi składającemu się z samochodów terenowych. Przewidywany czas trwania całej wyprawy to ok. 60 dni.

Z zawodu dziennikarz, reporter, podróżnik, odkrywca. Ciekawostką, małym "skrawkiem" w całym jego dorobku zawodowym oraz twórczości jest praca w kopalniach złota i diamentów w Afryce (Ghana, Sierra Leone).

Jacek Pałkiewicz jest osobą znaną, budzącą podziw w Europie i po za nią: liczne nagrody oraz wyróżnienia od wpływowych ludzi Świata. Podróżował po całym świecie. Był na Syberii. W 1994 kierował międzynarodową "Misją ekologiczną kosmonautów", która miała zwrócić uwagę na ingerencję człowieka oraz niszczący jego wpływ na otaczającą go naturę. W latach dziewięćdziesiątych podróżował po Ameryce Południowej, gdzie wyznaczył źródła rzeki Amazonki (1996 r.). Nie sposób wymienić wszystkie miejsca, do których udawał się Pan Jacek. Wśród nich można wyróżnić: Dubaj (2015), Birmę (2016), Wietnam (1992) czy Pustynię Takla Makan (2012) w Kotlinie Kaszgarskiej. W 2014 znalazł się w czołówce polskich autorów, którzy mają najwięcej przekładów swoich książek. Wśród jego twórczości pisarskiej można wymienić pozycje: "Amazonka: zagadka źródła królowej rzek", "Syberia, wyprawa na biegun zimna" czy "Sztuka podróżowania".

Honorowy ambasador Mazur w ramach konkursu "7 Nowych Cudów Natury (2011)". Był m.in. na Pacyfiku, na wyspach Azji Południowo - Wschodniej, największej wyspie Archipelagu Malajskiego i Azji Borneo oraz Nowei Gwinei - drugiej pod względem wielkości wyspie świata, na Oceanie Spokojnym.

Poznawał również kulturę plemion: Indiańskich (żyjących w Ameryce Połduniowej tzw. Yanomami, Górne Orinoko), Chin (Bhirma), Bausi (Iran), Jarai (grupa językowa malajo-polinezyjska zamieszkująca Wietnam). W Genui zdał egzamin na II oficera pokładowego (konsulat w Liberii). Zajmował się również szkoleniem służb mundurowych oraz prowadzeniem treningów m.in. dla komandosów, oddziałów antyterrorystycznych. Organizator staży survivalowych w Wietnamie (2008)  i Manaus (2005; największe miasto Amazonii w Brazylii; treningi w lesie tropikalnym).

W 1975 roku samotnie pokonał Atlantyk szalupą ratunkową. Organizował wyjazdy integracyjne, motywacyjne dla korporacji, dużych firm m.in. z branży elektronicznej (na pustynię Skeleton Coast w Namibii) czy eksportowej. Ma żonę Lindę.

Zachęcam wszytkich do zaponania się z twórczością i życiorysem Pana Jacka Pałkiewicza i pójścia na spotkanie z niezwykle odważnym, nieugiętym w swoich zamiarach i pełnym pasji człowiekiem na spotkanie do Ośrodka Kultury w Serocku 22 lutego o godz. 18.00.

 

Źródło:

1. http://palkiewicz.com/

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design