NORTHTEC MTB ZIMA 2019 - CHOTOMÓW

2019-01-22

VI MEMORIAŁ ANDRZEJA WILCZOPOLSKIEGO W CHOTOMOWIE 2019

20.01.2019

W dniu 20.01.2019 roku (niedziela) odbył się VI Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego w ramach zimowej edycji Northtec MTB Zima 2019 w Chotomowie. Był to pierwszy wyścig w tym roku organizowany w ramach tej edycji. Pozostały jeszcze do rozegrania dwa etapy w miejscowości Mrozy oraz Długosiodło.

Zawody kolarskie odbyły się przy Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, przy ul. Partyzantów 124.

Start oraz meta zawodów zlokalizowane były nieopodal boiska sportowego oraz Szkoły Podstawowej. 

Organizatorem cyklu Northtec MTB Zima 2019 jest Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak (Łomianki).

Na zawodach był obecny jeden z organizatorów tej imprezy: Cezary Zamana, polski kolarz, który zwyciężył w prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne, w 2003 roku.

Pan Cezary Zamana ciepło, gościnnie przywitał uczestników tej imprezy, którzy rozpoczynali zmagania sportowe.

Piękna, mroźna zima oraz słoneczna pogoda przywitała kolarzy przybyłych z całej Polski: m.in. z Białegostoku, Płocka, Olsztyna, czy Szczecina. Obecni byli stali przedstawiciele m.in. drużyny kolarskiej z Warszawy (Warszawski Klub Kolarski – przedstawiciele drużyny z Warszawy, Pruszkowa), Radzymina (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), czy mieszkańcy Chotomowa oraz Jabłonny, którzy mieli okazję wziąć udział w tegorocznym etapie Northteca.

Jako pierwsi na linii startu zameldowali się zawodnicy najkrótszego dystansu HOBBY, który liczył kilka kilometrów (7 km).

Dzieci oraz młodzież rozpoczęły rywalizację sportową o godzinie 10.00. Lekki mrozek zmusił uczestników dystansu Hobby, aby wykonali kilkuminutową rozgrzewkę przed startem, robiąc przysłowiową „rundę” na rowerze wokół placu oraz rozgrzewając mięśnie w miejscu, by bez żadnych poważniejszych kontuzji przebyć bezpiecznie całą trasę.
Opiekunowie ubrani w odblaskowe kamizelki czuwali również nad bezpieczeństwem dzieci, jadąc tuż za nimi.

O bezpieczeństwie przypominał również speaker zawodów, który mówił o możliwych, niewielkich utrudnieniach na trasie poszczególnych dystansów, z którymi musieli zmierzyć się zarówno amatorzy jaki i profesjonalni kolarze. Mowa była o zamarzniętych miejscach, „językach lodowych” na trasie zawodów. Oczywiście nie obyło się bez upadków, ale wszyscy zawodnicy cało, szczęśliwie dotarli do mety. Służby porządkowe, które były obecne na trasie zawodów również zabezpieczały newralgiczne miejsca.

Odcinki, jakie przeważały na trasie zawodów: to drogi gruntowe w okolicach lasów, długie proste single. Zawodnicy przejeżdżali również obok pięknego jeziora Trzciany.

Po kilkunastu minutach pierwsi zawodnicy na dystansie Hobby zameldowali się na mecie zawodów.

Jako pierwszy na linię mety wśród chłopców wjechał Aleksander Struzik z Woli Aleksandra w kat. HM4 (00h:14m:54s). Drugi, tuż za nim był Michał Struzik, również z tej samej miejscowości - Wola Aleksandra (00h:16m:10s). Na podium, wśród najlepszych trzech miejsc zameldował się także Dawid Kaszewski z Wołomina (kat. HM3; 00h:18m:42s). W przeciwnej kategorii, wśród dziewcząt najszybciej z dystansem 7 km poradziła sobie Anna Wałęcka z Ząbek (kat. HK4; 00h:17m:02s). Druga była Maja Józkowicz z Gdyni (kat. HK4; 00h:17m:17s), a trzecia Zuzanna Jankowska z Radzymina (kat. HK3; 00h:19m:52s), z którą spiker zawodów przed rywalizacją na dystansie Hobby rozmawiał o przygotowaniach do sezonu.

Przed startem na dystansie Fit oraz ½ Pro zabrał głos Wójt Gminy Jabłonna Pan Jarosław Chodorski, który przypomniał o VI Memoriale Andrzeja Wilczopolskiego. Krótko przed zmaganiami kolarskimi minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Na dłuższym dystansie Fit (20 km) bezkonkurencyjny okazał się Pan Przemysław Gierczak z Opoczna, reprezentujący barwy Hurom Sławno Accent, który miał około minuty przewagi nad drugim na podium w kat. Open M, Michałem Nabiałkiem z Częstochowy. Pan Tomasz Pietrzycki wjechał z czasem 01h:00m:47s, co zapewniło mu 3 miejsce w klasyfikacji mężczyzn.

Wśród Pań w kat. OPEN kobiet zwyciężyła Aleksandra Kapłon z Warszawy (Go Sport Team), z czasem 01h:15m:52s. Jak druga zawodniczka wjechała na linię mety Pani Malwina Krzyczkowska (01h:16m:17s). Około 5 minut straty do trzeciego miejsca miała Aleksandra Lach z Wołomina.

Na najdłuższym dystansie ½ Pro najszybciej z dystansem 40 km uporała się Krystyna Żyżyńska - Galeńska (02h:17m:19s). Wśród Panów triumfował Jarosław Wołosiuk z Olsztyna.(Cryospace Olsztyn; 01h:43m:21s).

Po ciężkiej, wyczerpującej walce sportowej zawodnicy udali się do Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego, do bufetu by skosztować smacznej zupy i rozgrzać się ciepłą kawą i herbatą.

Nagrody najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wręczał obecny przewodniczący Rady Gminy Jabłonna, Pan Wojciech Nowosiński .

Zawody odbyły się w gorącej atmosferze, dzięki dopingowi kibiców oraz oprawie muzycznej, dopasowanej do gustów słuchaczy.     

   


 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design