LOTTO Poland Bike Marathon 2018 - Nieporęt, Legionowo

2017-12-29

      Tegoroczny Zimowy Poland Bike Marathon 2018 rozpocznie się 11 lutego w Kobyłce. W lutym zawodnicy na rowerach górskich MTB wystartują jeszcze z Markach – 25 lutego. W marcu zmagania kolarskie przeniosą się do gminy Nieporęt (11.03.2018, 10.00). Rok temu miasta, które gościły w zimowej edycji LOTTO Poland Bike Marathon m.in. Nieporęt – położony w Powiecie Legionowskim, również w tym roku będzie w programie zimowej edycji. W poprzednim sezonie w Nieporęcie zawodnicy mieli do wyboru trasy: FAN (6 km) oraz MINI (17 km) i MAX 34 (km). Był to pierwszy cykl zimowej edycji. Trasa wytyczona została po Lasach Nieporęckich (2017 rok). W 2017 roku współorganizatorem jednego z etapów było Legionowo (trasa m.in. po Lasach Legionowskich, obok Rezerwatu Bukowiec Jabłonnowski). Etapy letnie w 2017 roku zawitały do Nieporętu oraz Legionowa. Poland Bike odbywa się 10 raz z rzędu. Etapy w 2017 roku zgromadziły liczną widownię zarówno na trasach kolarskich, jak i przed odbiornikami telewizyjnymi (relacje z zawodów). Zawody mają wysoką rangę. Skupiają czołowych zawodników drużyn z całej Polski. Latem 2018 roku Poland Bike Marathon będzie miał swój etap w Legionowie – 29 kwietnia (niedziela, III etap) oraz 25 sierpnia w Nieporęcie (sobota, XI etap). Dzień później również w Nieporęcie będą miały miejsce XI Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów. Jest to szansa sprawdzenia swoich sił wśród amatorów, którzy jeżdżą na rowerach rekreacyjnie lub dopiero co rozpoczynają rywalizację na tego typu zawodach.
      LOTTO Poland Bike Marathon to cykl imprez kolarskich organizowanych przez Grzegorza Wajsa. W Warszawie odbędzie się inna impreza organizowana m.in. przez LOTTO Poland Bike – Memoriał Stanisława Królaka – Mistrzostwa Polski w Kryterium ulicznym. Organizatorami tego Święta Kolarskiego są Poland Bike oraz Fundacja Sport. Po raz szósty w 2018 roku to wydarzenie sportowe odbędzie się w sercu Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu. Będą w nim rywalizowali zarówno amatorzy jak i zawodowcy.
      Stanisław Królak był pierwszym Polakiem, który wygrał Wyścig w Pokoju w 1956 roku, którego meta zlokalizowana była w Pradze.
     Rezerwacji numerów startowych w edycji letniej Poland Bike Marathon (kto pierwszy ten lepszy) będzie można dokonywać od 18.12.2017, godz. 12.00. Informacje na temat kosztu rezerwacji numerów i możliwości jego odbioru w biurze na stronie internetowej: LOTTO POLAND BIKE MARATHON. Mozliwość rezerwacji numerów startowych od 1-3000. Wysyłka numerów startowych przewidziana jest na początku marca 2018 roku.

      Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz facebooku Poland Bike Marathon:

http://wwww.polandbike.pl/

 

https://www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

 

Źródła:

  1. https://www.facebook.com/notes/poland-bike-marathon/
  2. http://velonews.pl
  3. http://velonews.pl
  4. http://www.nieporet.pl
  5. http://www.polandbike.pl
Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design