LOTTO Poland Bike Marathon - SEROCK

2020-10-20

LOTTO Poland Bike Marathon - Serock  

17.10.2020 (sobota)

 

(Dystanse: MINI CROSS, FAN, MINI/MAX)

 

W sobotę 17.10.2020, o godz. 10.00 rozpoczęło się wydarzenie sportowe (kolarskie) pn.

"LOTTO Poland Bike Marathon". Wzięła w nim spora grupa zawodników z różnych regionów Polski. W wyścigach na różnych dystansach uczestniczyły zarówno dzieci z opiekunami/rodzicami, młodzież oraz osoby, które występują w tym cyklu od kilku lat - pasjonaci sportu - kolarstwa MTB.  

Lekkie opady deszczu, na przemian z okresami braku ich występowania towarzyszyły kolarzom MTB podczas zmagań na przedostatnim już, 

XII etapie tegorocznego "LOTTO Poland Bike Marathon 2020", w Serocku.  

 

Najmłodsi wystartowali jako pierwsi, startując z: miasteczka kolarskiego MTB, które znajdowało się na terenie rynku miejskiego w Serocku.

Właśnie tam ropoczynały się STARTY poszczególnych dystansów:

 

  • MINI CROSS
  • FAN 
  • MINI/MAX

 

Organizatorem cyklu tej niezmiernie ciekawej imprezy sportowej, która przyciąga rzesze zawodników z całej Polski jest dyrektor Grzegorz Wajs. Spikerem zawodów był Bogdan Saternus. 

Trasy zaplanowane na etap w Serocku były ciekawe pod względem walorów przyrodniczych, jeżeli chodzi o dystans: FAN, oraz nieco dłuższe trasy: MINI/MAX oraz charakteru trasy: zmienna nawierzchnia: asfaltowa, dukty leśne z technicznymi zakrętami, naturalnymi przeszkodami w postaci leżących gdzieniegdzie na ziemi konarów drzew, gałęzi czy kałuż, powodowały nieco większą uwagę startujących osób (czasami zdarzały się niegroźne upadki). 

Zawodnicy mimo rywalizacji mogli choć odrobinę podziwiać piękne widoki w Serocku, wokół tej pięknie położonej miejscowości - zjeżdżając z wiaduktu w Serocku (ul. Polną) - drogą asfaltową, która kończyła się kilkaset metrów dalej (z skrzyżowaniem z ul. Pobyłkowską po lewej stronie).

Zawodnicy rywalizowali na terenie duktów leśnych: Uroczyska Wierzbica (Gór Pobyłkowskich) m.in. przemierzając kilkaset metrów odcinka drogi polnej - obok wysokiej wieży GSM, gdzie od strony ul. Pobyłkowskiej (przed wiaduktem) w Wierzbicy rysowała się piękna panorama lasu Uroczyska oraz widok na rywalizujące w oddali dzieci, młodzież (wraz z rodzicami/opiekunami).

Inne warte uwagi miejsca, w których odbywała się rywalizacja to odcinek leśny w Dębinkach z pięknym widokiem otaczającego lasu i pół uprawnych, teren Rezerwatu Wąwozu Szaniawskiego, Jadwisin, ul. Rybaki (rzeka Narew), czy Bulwar Nadnarwiański - ul. Niską do ul. Retmańskiej, czy techniczny zjazd z niewielkiej górki obok ronda (Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku) do ul. Brukowej (ciągiem pieszym ze schodami). Tam czekało na zawodników strome wzniesienie, które sprawiało, że na twarzach kolarzy rysowało się narastające zmęczenie oraz grymas bólu do upragnionej już za kilka chwil  METY, na której czekał zasłużony odpoczynek, po pasjonującej rywalizacji.

1 / 6
Dystans MINI/MAX – teren leśny w Dębinkach
2 / 6
Zwycięzca dystansu MAX Adam Żuber – ul. Brukowa w Serocku
3 / 6
ul. Brukowa w Serocku – żółty szlak rowerowy, zabytkowa kapliczka
4 / 6
Zjazd z ul. Napoleońskiej w Serocku
5 / 6
ul. Brukowa – rywalizacja zawodników na MAX’IE
6 / 6
Dystans MAX - ul. Brukowa

  

  

Ogółem wystartowało 378 zawodników (źródło: www.bikermania.pl). 

Na dystansie FAN OPEN  (wszyscy zawodnicy) zwyciężył Mikołaj Langer (kat. C4), reprezentujacy Warszawski Klub Kolarski. Identyczny czas zanotował Jakub Brutkowski, również z tej samej kategorii wiekowej (C4) z klubu UKK Huragan Wołomin. Na trzecim miejscu uplasował się Julian Rogalski z Ostrołęki. 

Na dystansie 28 km w kat. OPEN MINI KOBIETY, z czasem 1:05:44 zwyciężyła Julita Tomaszewska (TIMBUD TEAM). Miała około minuty przewagi nad Magdaleną Sobczak z wieliszewskiego klubu - WIELISZEW HERON TEAM (1:06:40). Podium uzupełniła Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski). 

Wśród mężczyzn w kat. OPEN MINI MĘŻCZYŹNI rywalizację o zwycięstwo do końca linii mety toczyli: Adrian Kuczyński (1. miejsce), Tomasz Majewski (2. miejsce) oraz Patryk Białek (3.miejsce).

Na dystansie w kat. OPEN MAX KOBIETY jako pierwsza zameldowała się Agnieszka Gozdek z LUBELSKIEJ GRUPY TRIATHLONU. 

W przeciwnej kategorii, pośród mężczyzn klasyfikacja była nastepująca: Adam Żuber (grupa MAZOWSZE SERCE POLSKI CYCLING TEAM) przekroczył metę jako pierwszy. Drugi był Michał Glanz, a trzeci Kamil Kuszmider. 

 

Dekoracja zawodników miała miejsce na rynku miejskim w Serocku - obecny był m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski.  

Ostatni etap LOTTO Poland Bike Marathon wyruszy do Wawra, gdzie 24.10.2020 odbędzie się FINAŁ CYKLU. 

 

 

POZOSTAŁE WYNIKI:

www.bikermania.pl

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design