LOTTO POLAND BIKE MARATHON - Legionowo

2018-04-30

W niedzielny weekend w Legionowie odbył się LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2018. Był to już III etap. Pierwszy etap miał miejsce w Otwocku, kolejny w Nowym Dworze Mazowieckim (odbył się 15 kwietnia w niedzielę). Nie była to pierwsza impreza organizowana przez dyrektora cyklu Grzegorza Wajsa w Powiecie Legionowskim. Wcześniej, bo w marcu mieliśmy okazję obserwować zmagania kolarzy w Nieporęcie, w Lasach Nieporeckich - obok Urzędu Gminy Nieporęt. Była to kończąca, finałowa edycja Zimowego Poland Bike Marathonu. Przejdźmy do wydarzenia sportowego, które miało miejsce w Legionowie. Słoneczna, niedzielna aura przywitała kolarzy, którzy przyjechali do Legionowa, aby rywalizować na dystansach: FAN (8 km), MINI (34 km) oraz MAX (65 km). Nie zabrakło również czołowych teamów m.in. z Warszawy - Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Klubu Kolarskiego Legia 1928 Intercars, czy drużyny z Radzymina - KAMYKA Radzymin MTB TEAM . Na trasie zawodów mogliśmy zobaczyć lokalnych kolarzy z Wieliszewa - z klubu WIELISZEW HERON TEAM oraz Legionowa.

Uczniowie oraz uczennice Szkół Podstawowych startowali na krótszym dystansie FAN, bo liczącym 8 km. Organizatorzy zawodów przygotowali również dystanse dla najmłodszych dzieci. Uczestniczyły w nim kilkulatkowie w przedziałach wiekowych - począwszy od 2-4 lat na 100 - 200 m oraz 5-6 latkowie na 200 - 400 metrów. Była to kategoria specjalnie dedykowana najmłodszym - MINI CROSS. Przy tej rywalizacji nie zabrakło również emocji sportowych oraz niegroźnych upadków. Losy wygranej w niektórych startach ważyły się do ostatnich metrów.
Miasteczko zawodów znajdowało się na Placu Kościuszki w Legionowie, u zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej. Lokalizacja miasteczka oraz startu/mety była łatwa do odnalezienia. Znajdowała się tuż za torami kolejowymi w Legionowie,w pobliżu Centrum Komunikacyjnego w Legionowie (dworca).
Start oraz meta zawodów umiejscowione były na ul. Przemysłowej w Legionowie. Po ukończeniu wszystkich startów na dystansie MINI CROSS, dzieci mogły odpocząć w miasteczku, gdzie znajdowały się dmuchane zamki, trampoliny, specjalne punkty gastronomiczne, gdzie można było smacznie zjeść.

Organizatorem cyklu LOTTO POLAND BIKE MARATHON był Poland Bike Ewa Mulawa (al. Armii Krajowej 64/12/49, 05-200 Wołomin).
Nie zabrakło również Partnerów, którzy również mieli współudział przy organizacji tego wydarzenia sportowego: Areny Legionowo, Urzędu Miasta Legionowo, Powiatu Legionowskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, profesjonalnego sklepu RafaBike Store.
Po starcie dystansu MINI oraz MAX odbyła się dekoracja z udziałem najmłodszych dzieci na dystansach MINI CROSS oraz FAN. Vouchery oraz medale wręczał m.in. Prezydent Miasta Legionowa – Pan Roman Smogorzewski. Nie zabrakło również czołowej postaci cyklu LOTTO POLAND BIKE MARATHON – Grzegorza Wajsa. Vouchery na wybraną kwotę można było wymienić m.in. na usługę serwisową roweru w sklepie RafaBike Store na Warszawskim Bródnie przy ul. Kondratowicza. Końcowa dekoracja najlepszych kolarzy na dystansach MINI oraz MAX odbyła się o godzinie 15.30.
Trasa na dystansie MINI oraz MAX miała charakter interwałowy,
Nie brakowało na trasie trudnych technicznie zjazdów oraz wzniesień. Trasa dystansu MAX przebiegała przez tereny leśne w Legionowie (Lasy Legionowskie), Nieporęcie, Jabłonnie (Lasy Jabłonnowskie) oraz tereny położone za Legionowem – obok linii kolejowej w Choszczówce. Trasa dała się we znaki niektórym zawodnikom. Na ich twarzach widoczne było ogromne zmęczenie. Zdarzały się również defekty rowerów podczas pokonywania ostatnich kilkuset metrów do linii mety.

Zawody odbyły się w piknikowej atmosferze przy gorącym dopingu zgromadzonej publiczności.

Na dystansie FAN bezkonkurencyjny okazał się Adrian Oniśk z klubu Wertepowiec Łochów. Był również najlepszy w swojej kategorii C4. Linię mety przekroczył z czasem 00h:16m:44s. Trzy sekundy za nim, na drugim miejscu uplasował się Filip Surdyk z klubu KAMYK Radzymin MTB TEAM (00h:16m:47s). Podium uzupełnił Jakub Gregorowicz, również reprezentujący barwy klubu z Radzymina (00h:16m:50s).

Na dystansie 34 km wzięło udział 459 mężczyzn oraz 71 kobiet. 

W kat. OPEN M na dystansie MINI pierwsze miejsce należało do Sebastiana Żurka z klubu Inżynieria Rowerowa. Na linii mety zameldował się z czasem 01h:17m:05s. Kilkanaście sekund straty do lidera miał Michał Bojarczak. Czas 01h:18m:06 s gwarantował  zajęcie trzeciego miejsca. Z niego mógł się cieszyć zawodnik z Wieliszewskiego klubu - WIELISZEW HERON TEAM - pan Artur Sienkiewicz.

Wśród kobiet na trasie liczącej 34 km najlepiej poradziła sobie Izabela Kamińska z klubu Patnet Team (01h:30m:41s). Na medalowych pozycjach znalazły się również Julita Tomaszewska (01h:33m:08s) oraz Anna Sajnóg z Wołomina (01h:33m:15s). 

Na najdłuższym dystansie MAX wzięło udział 158 mężczyzn oraz 11 kobiet. Najszybciej dystans 64 km przejechał Ernest Kurowski z  AGK Nexelo Kurowski Tea (02h:32m:16s). W przeciwnej kategorii z czasem 03h:06m:18s Katarzyna Radziszewska uplasowała się na pierwszej pozycji. 

Pozostałe wyniki dostępne na stronie:

http://www.bikermania.pl

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design