Konkurs Pianistyczny „Zaczarowany Fortepian 2020” ON-LINE!

2020-05-20

 

Zgłoszenia do 4 czerwca!

Zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian”, który po raz pierwszy przeprowadzimy w formule ON-LINE. Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, jest ogólnopolską imprezą dla młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych i niebędących ich absolwentami. Jego celem jest prezentacja dorobku artystycznego pianistów amatorów, ich zmotywowanie do dalszego rozwoju oraz poszerzenie znajomości literatury fortepianowej. Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2020 r. a szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie!

 

Organizując tegoroczną edycję w formule on-line, wychodzimy naprzeciw potrzebie rywalizacji konkursowej młodych pianistów w warunkach trwającej epidemii. Udział w konkursach i możliwość konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami, jest dla młodych pianistów jednym z kluczowych w drodze rozwoju muzycznego, doskonalenia warsztatu i poszerzania znajomości literatury fortepianowej. Przyjęta formuła prezentacji on-line jest jednocześnie próbą wykorzystania Internetu jako narzędzia popularyzującego pianistykę i szeroko pojętą kulturę. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż właśnie w formule on-line odbywają się obecnie zajęcia pianistyczne w wielu sekcjach muzycznych działających m.in. w ośrodkach kultury – nie inaczej jest w przypadku adeptów pianistyki ćwiczących w ramach sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 4 kat. wiekowych:
I kat. do 9 roku życia
II kat. 10-13 lat
III kat. 14-17 lat
IV kat. osoby powyżej 18. roku życia

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres e-mail: kultura@wieliszew.pl, poprzez serwer zewnętrzny (www.wetransfer.com) wypełnionej karty zgłoszenia oraz nagranego materiału wideo (obraz i dźwięk) z wykonanym utworem muzycznym. Maksymalna dopuszczalna rozdzielczość obrazu to 1920x1080 pikseli, rozmiar nieprzekraczający 2GB, formaty kodowania: mp4, mpg, mov. Szczegółowe informacje w regulaminie.

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design