Jezioro pełne skarbów i tajemnic

2011-03-31

Dzisiaj w godzinach wczesnoporannych na plaży w Wieliszewie podczas porannego spaceru z psem, mieszkaniec pobliskiego osiedla tuż przy brzegu jeziora odnalazł dużą, metalową, obrośniętą małżami skrzynię. Skrzynia wyglądem sugerowała, iż pochodzi z czasów mniej więcej drugiej wojny światowej.
Ponieważ zdarzenie bardzo go zaniepokoiło, niezwłocznie zawiadomił policję i już po jakiejś pół godzinie zjawił się patrol, który z kolei wezwał na pomoc saperów. Po zbadaniu skrzyni i wykluczeniu obecności materiałów wybuchowych, znalezisko otworzono w obecności pięciu świadków. Zawartość skrzyni okazała się dla wszystkich nie małym zaskoczeniem. W środku znajdowały się naczynia wykonane prawdopodobnie ze srebra, inkrustowane bursztynem i innymi kamieniami. Znajdowały się tam również bogato zdobione sztućce, oraz dwa kielichy prawdopodobnie wykonane ze złota.
W najbliższych miesiącach będzie poszukiwany właściciel, gdyż obecność wyrytego na każdym przedmiocie herbu sugeruje, iż są to skarby rodowe. Właściciel będzie musiał je bardzo dokładnie opisać a także udowodnić, iż znalezisko należy do niego - jeżeli takowy się nie zgłosi skarb zostanie przekazany do legionowskiego muzeum.

Komentarze:

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

Wyślij
Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design