IV Bieg po Złote Jabłko

2017-05-15

         IV Bieg po Złote Jabłko odbył się 14 maja 2017 roku w Lasach Chotomowskich, przy ul. Generała Lucjana Żeligowskiego w Chotomowie. Biegi, które poprzedziły bieg główny odbyły się w kolejności: Marsz Nordic Walking - godz. 10.30, Bieg Rodzinny - 10.50, w którym mogli wziąć udział rodzice z dziećmi. Zawodnicy w biegu głównym wystartowali o godzinie 11.30. Mieli do pokonania dystans 10 km. Jednakowa trasa czekała na uczestników marszu Nordic Walking.
         Impreza biegowa została zorganizowana przy współpracy Urzędu Gminy Jabłonna oraz Agencji Marketingu Sportowego Projekt Igrzyska. Szczęście dopisało biegaczom. Słoneczna pogoda oraz sprzyjające warunki do biegania towarzyszyły wszystkim zawodnikom.
         Trasa miała charakter przełajowy. Większość trasy prowadziła przez płaskie drogi oraz dukty leśne. Miłośnicy przyrody i biegania nie mogli się nudzić podczas pokonywania kolejnych metrów biegu. Kibice głośno dopingowali zawodników. Natomiast biegaczom towarzyszył odgłos ptaków oraz piękna okoliczna przyroda. Trudność stanowiły naturalne przeszkody leśne, urozmaicona nawierzchnia, oraz wzniesienia pod koniec pętli biegu na 10 km zwanym Górami Chotomowskimi. Najkrótszym dystansem był bieg rodzinny. Liczył ponad 1 km.
         W Biegu Głównym wzięła udział spora liczba osób. Wśród 99 startujących w Biegu Głównym najlepszy okazał się Daniel Mikielski, który z czasem 00h:36m:28s przekroczył linię mety. W kategorii OPEN kobiet bezkonkurencyjna była Dagmara Mańka-Wizor z Polonii Warszawa (00h:46m:54s). W kategorii OPEN M na drugim miejscu uplasował się Patryk Kościelski z teamu: Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo (00h:38m:14s). Trzeci na mecie wśród mężczyzn zameldował się Rafał Górecki (00h:39m:50s). Podium wśród kobiet uzupełniły, druga na mecie Aneta Duda z Bravehearts Legionowo oraz trzecia zawodniczka Edyta Kruk.
         W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce należało do Grupy Biegowej CHTMO. Łączna suma czasów 4-osobowej załogi wyniosła 3h:11m:52s. Około 8-minutową stratę do lidera miała grupa Runners Team Jabłonna. Na podium znaleźli się również zawodnicy z Trucht Tarchomin Team.
         W marszu Nordic Walking wystartowało blisko 48 miłośników kijków. W tej konkurencji triumfował Krzysztof Człapski, medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie. Jego czas na mecie wyniósł 01h:08m:02s. Drugim najlepszym kijkarzem był Sławomir Reda z klubu PASJA Warszawa (01h:10m:08s). Różnica trzech sekund dzieliła dwóch zawodników, którzy dzielnie walczyli o drugą lokatę. Jedną z tych osób był Józef Maciej Brzezina (01h:10m:13s), który stracił zaledwie 3 sekundy do drugiego miejsca. Zwyciężczynią marszu Nordic Walking została pani Ewa Brzezina (01h:16m:55s). Druga na metę weszła Anna Dobrowolska z czasem 01h:19m:40s. Czas 01h:24m:25s pozwolił Monice Rogala na zajęcie trzeciego miejsca.
        W poprzednich latach na trasie 10 km triumfowali Adam Pożarowszczyk z Legionowa (2016). W pierwszym oraz drugim Biegu po Złote Jabłko najlepszy okazał się Sylwester Kuśmierz z klubu Byledobiec Anin.
 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design