BIEG GŁÓWNY PO "ZŁOTE JABŁKO"

2019-05-20

            VI EDYCJA BIEGU PO "ZŁOTE JABŁKO"

                                  CHOTOMÓW

 

Za nami już 6. edycja Biegu Głównego po „Złote Jabłko”.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Jabłonna - Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Zaś partnerami wydarzenia: Agencja Projekt Igrzyska, która dbała przy udziale sędziów głównych zawodów o prawidłowy pomiar czasu uczestników biegu oraz odpowiednią technikę podczas pokonywania trasy Marszu Nordic Walking na 10 km.

Logo Szkoły Podstawowej Sapere Aude z Rajszewa było widoczne również na banerze, tuż oboku startu przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie.

VI edycję biegu po „Złote Jabłko” wsparli także Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie”, Nadleśnictwo Jabłonna, Firma EduChef oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Chotomowa.

Zawodnicy mogli zregenerować swoje siły po biegach w stoisku, gdzie serwowana była smaczna zupa oraz jabłka z pobliskich sadów. Bieg główny oraz marsz kosztował zawodników wiele energii. Dawało się we znaki dosyć mocno świecące słońce jak na majową aurę, przedzierające się niepozornie przez konary drzew. Utrudnieniem mogła okazać się również dosyć wysoka wilgotność powietrza. Na szczęście pogoda, jeżeli chodzi o brak opadów deszczu była łaskawa dla osób uświetniających to ciekawe wydarzenie.

Zebranych gości na wstępie przywitał Wójt Gminy Jabłonna Pan Jarosław Chodorski, który wręczał medale najmłodszym: dzieciom oraz młodzieży podczas dekoracji w Otwartych Mistrzostwach Gminy Jabłonna w biegach przełajowych.

Biegi te rozpoczęły się o godzinie 14.00.

Najlepszymi, jeżeli chodzi o czasy w poszczególnych kat. byli:

6 lat i młodsi - Wiktor Ugniewski (M) oraz Olga Młodzian (K);

7-10 lat chłopcy - Grzegorz Kiewra (00h:01m:02s);

7-10 lat dziewczynki – Karolina Kiewra (00h:00m:59s); 

11 - 13 lat chłopcy – Patryk Donica (00h:02m:08s); 

11-13 lat dziewczynki – Anna Daniszewska (00h:02m:22s);

14 -16 lat chłopcy i dziewczęta - Kacper Caban (00h:02m:57s), Izabela Kuczaba (00h:03m:04s).

 

O godzinie 14.45 wyruszył Marsz Nordic Walking.

Najlepszymi wśród kobiet okazały się: Marta Jastrzębska - Majak z klubu Naprzód Młociny. Czas jaki osiągnęła wchodząc na metę to 01h:16m:29s. Ze stratą około 40 sekund do liderki była Aleksandra Musiatowicz z teamu Pasja Nordic Walking (01h:17m:08s). Około minutę później, jako trzecia zameldowała się Małgorzata Gadomska (NW Człapski Team; 01h:18m:03s).

W kat. OPEN i mężczyzn (marsz) wygrał Dariusz Świstek z lokalnego klubu biegowego z Wieliszewa – Wieliszew Heron Team. Mógł pochwalić się czasem około 40 sekund lepszym od drugiego na mecie Pana Sławomira Redy, reprezentującego barwy KBP PASJI Warszawa (01h:11m:29s). Na podium zameldował się także Piotr Polkowski, przedstawiciel klubu Rącze Raciczki (01h:12m:06s).

10 minut po Marszu Nordic Walking wystartował Bieg Rodzinny, w którym chodziło zwłaszcza o dobrą zabawę rodziców (opiekunów prawnych) wraz z dziećmi. Na finiszowych metrach widać było najmniejsze maluszki, które z werwą i uśmiechem dobiegały do mety.

Festiwal biegowy zwieńczył bieg główny na 10 km, po uroczych zakątkach LASÓW CHOTOMOWSKICH. Wzięło w nim udział ponad 120 osób.

W VI Biegu po „Złote Jabłko” triumfował Kamil Szymaniak z z K(r)opki Team (00h:36m:26s). W czasie 40 minut zmieściły się również osoby, które zajęły odpowiednio 2 oraz 3 miejsce: drugi był Arkadiusz Grabowiec (Rącze Raciczki; 00h:37m:47s) oraz trzeci Radek Gozdek (Trucht Tarchomin Team; 00h:38m:55s).

Na podium w klasyfikacji drużynowej została nagrodzona zwycięska drużyna z klubu „Biegam na Tarchominie", której łączny czas 4 zawodników wyniósł 3h:10m:02s. Na podium pojawili się również inni uczestnicy klasyfikowani w Biegu Drużynowym, którzy weszli na podium do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Przewodniczący Rady Gminy Jabłonna po zakończeniu dekoracji podziękował wszystkim osobom za udział w 6. edycji Biegu po „Złote Jabłko”.

Impreza przebiegła w rodzinnej oraz sympatycznej atmosferze.

 

 
Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design