7. BIEG ZAJĄCA W NIEPORĘCIE

2019-04-02

W dniu 30.03. w Nieporęcie odbył się bieg charytatywny, 7. „BIEG ZAJĄCA”, w którym uczestnicy zawodów startujący w biegu głównym na 10 km, 5 km, po wykupieniu pakietu zapewniali bezpłatny START osobie niepełnosprawnej, z tzw. wolontariuszem zającem.

ORGANIZATOREM biegu była Fundacja ACTIVE LIFE

Na starcie w „Biegu Zająca” pojawiła się jak zwykle spora liczba uczestników, razem z towarzyszącymi im wolontariuszami.

Nie zabrakło również emocji oraz dopingu ze strony widowni, która licznie zebrała się, aby gromko zagrzewać do sportowej rywalizacji zarówno osoby z niepełnosprawnościami oraz pozostałych sportowców, którzy zgromadzili się, aby uczestniczyć w tej niezwykle szczytnej idei, jaką jest pomoc osobom chorym.

Były to biegi dziecięce – bieg zajączka na 200 m, bieg młodzieżowy na 1000 m, bieg zająca z wolontariuszami, bieg główny na 5 i 10 km, oraz Marsz Nordic Walking, który był nowością w tym etapie. 

Wydarzenie - 7. „Bieg Zająca” otworzył zmagania sportowe, najpierw dzieci, o godz. 10.30
(bieg zajączka dla najmłodszych - 200 m), które startowały na terenie Lasów w Kątach Węgierskich w Nieporęcie (ul. Pl. Wolności 1). 

Później wystartowała młodzież, która mogła sprawdzić się na trasie, pętli wokół miasteczka biegowego. Tutaj również mieliśmy niezwykle dużo emocji. 

Meta zawodów biegowych znajdowała się w bramie z logo firmy, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który był partnerem biegu.

Po za czystą rywalizacją sportową organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla zebranych gości oraz zawodników w miasteczku biegowym. 

Był to punkt gastronomiczny, gdzie można było zjeść m.in. gorącą zupę oraz pyszną szarlotkę. Ponadto była strefa dedykowana dzieciom, gdzie najmłodsze pociechy miały okazję pomalować sobie „buźki” w najróżniejsze wzory postaci bajkowych, czy ulubionych bohaterów.

Zmęczeni zawodnicy po biegach mogli zrelaksować się w strefie masażu. 

Osoby chcące sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy mogły to uczynić na fantomie, dzięki instrukcjom udzielanym w namiocie z logo (nazwą) 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dużą popularnością cieszyła się fotobudka, obok głównej sceny zawodów, gdzie osoby, które odebrały pakiet startowy na 5, 10 km oraz NORDIC WALKING mogły wykonać pamiątkową fotę.

Ponadto było stoisko DMKS, gdzie osoby mogły dokonać rejestracji jako dawcy szpiku, punkt Powiatu Legionowskiego, czy strefa z żywnością specjalnego przeznaczenia żywnościowego.

Atmosfera zawodów była iście rodzinna, gdzie oprócz mnóstwa atrakcji, była prowadzona rozgrzewka przed biegiem głównym na 10 km, 5 km oraz Nordic Walking.

Przed biegiem zająca miała miejsce odprawa, przed główną sceną, gdzie organizatorzy przewidzieli wspólną rozgrzewkę dla osób chorych i niepełnosprawnych, przy współudziale widowni oraz biegaczy.

Przy banerze FIRMY ASTRUM można było oddać zakrętki plastikowe dla Asi Lipińskiej, która potrzebuje protezy bionicznej przedramienia, aby normalnie chwytać różnego rodzaju przedmioty oraz używać jej do różnych czynności, bez której wykonanie ich jest ograniczone.

Zawodniczka, Asia Lipińska była obecna na scenie zawodów oraz brała udział w biegu na 2 i 5 km. Miała możliwość opowiedzenia paru słów na temat jej ograniczeń ruchowych oraz sposobu, w jaki można jej pomóc (oddając zakrętki, które przeliczane były później na złotówki). 

Ponadto organizatorzy zawodów przypomnieli o innych osobach potrzebujących naszej pomocy - KUBUSIU, który choruje na guza mózgu i konieczna jest operacja w Stanach Zjednoczonych (zbierane są środki pieniężne).

Zawody zwieńczyła dekoracja najlepszych biegaczy w biegu na 10, 5 km.

Po nich odbyło się losowanie numerków z numerami startowymi zawodników, z cennymi nagrodami jak: sprzęt elektroniczny, vouchery, czy nagrodą główną, jakim był rower górski.

Następny Bieg Zająca odbędzie się 21.09.2019 roku.

 

Informacje na temat Biegu Zajaca oraz zapisów do następnej edycji na: 

http://www.fundacja-activelife.org.pl

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design