10. ETAP LOTTO POLAND BIKE MARATHON - Chotomów

2018-08-28

25.08.2018 odbył się 10. etap LOTTO POLAND BIKE MARATHON. Zawodnicy, amatorzy jazdy na rowerach MTB spotkali się tym razem w Chotomowie przy ul. Bagiennej 16. Tam zlokalizowany był start oraz meta dla zawodników m.in. dystansu: MINI CROSS. Wyścig ten dedykowany był maluchom, najmłodszym dzieciom. Oprócz tego organizatorzy zawodów przewidzieli rywalizację dla nieco starszych. Konkurencja ta odbyła się o godzinie 11.15 (FAN – liczący 8 km). Duże grono kolarzy, różnych teamów z całej Polski stawiło się na starcie wyścigu MINI oraz MAX. Dystans MINI liczył 27 km i obejmował jedną pętlę trasy, zaś zawodnicy dłuższego dystansy MAX musieli przejechać dwie pętle (2 rundy). Rozjazd tych dwóch dystansów znajdował się na 26 kilometrze trasy, na kilometr przed metą dla zawodników dystansu MINI. Kolarze startowali z 10 sektorów, w odstępach 1 minutowych pomiędzy kolejnymi sektorami (MINI oraz MAX).


Organizatorami jednego z etapów rowerowych Poland Bike Marathon, który miał miejsce w Chotomowie byli:

-Poland Bike Ewa Mulawa, adres: al. Armii Krajowej 64/12/49, 05-200 Wołomin

-LOTTO. Radość wygrywania

Przy organizacji wyścigu współpracowali również: Powiat Legionowski, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna oraz sklep rowerowy RafBike Store (Warszawa).

Na terenie Miasteczka Poland Bike można było skorzystać z wielu udogodnień dla kolarzy: m.in. skorzystać z myjki rowerowej, punktu gastronomicznego z kawą „KAWA DLA KOLARZY”, czy sprawdzić stan techniczny roweru przed wyścigiem – w biało – niebieskim namiocie RafBike Store – sklep rowerowy mieszczący się przy ul. Kondratowicza w Warszawie. Ciekawym rozwiązaniem dla uczestników Poland Bike Marathon była możliwość sprawdzenia swojego sektora oraz wyniku końcowego na macie oraz telebimie, na którym wyświetlała się dana informacja.

Trasa dystansu MINI oraz MAX prowadziła m.in. przez dukty leśne, sporo stromych technicznych podjazdów oraz leśne techniczne single, które sprawiały również sporo kłopotów. Trasa została poprowadzona przez ciekawe zakątki Lasów Chotomowskich.

Na dystansie FAN najszybszymi zawodnikami wśród chłopców oraz dziewcząt okazali się: Maciej Patryszyn z klubu UKK Huragan Wołomin (00h:18m:02s) oraz Klaus Kamila reprezentująca team z KAMYKA Radzymin MTB TEAM (00h:19m:15s).

Trasę MINI najszybciej pokonał Kacper Skalski z klubu Absolute Bikes Team. Na dojechanie do mety potrzebował niecałej godziny – 00h:58m:26s. Na podium zameldowali się również Adam Płoski (00h:58m:26s) oraz Sylwester Szturnoga (00h:58m:43s). Kobieta, która triumfowała na dystansie 27 km to Izabela Kamińska z klubu Patnet Team 01h:07m:27s. Za nią uplasowały się Katarzyna Skura (01h:10m:55s) oraz Justyna Kwaśniewska (01h:12m:19s).


Dystans MAX najszybciej pokonał znany kibicom Poland Bike Marathon, uzdolniony kolarz Kamil Kuszmider, pochodzący z klubu KK Catena Wyszków. Poza zwycięstwem na 10. etapie Poland Bike Marathon, na dystansie MAX może pochwalić się również innymi osiągnięciami: 3 miejsce w kat. OPEN na Zimowym Poland Bike Marathonie, czy w tegorocznym cyklu Poland Bike Marathon, zwycięstwa na etapach m.in. w Otwocku, Radzyminie oraz Nadarzynie. Czas tego zawodnika na linii mety wyniósł 01h:54m:34s. W tle było widać koszulkę kolarza, który wjechał na metę zaraz za liderem.Był nim Bartosz Grędziński (KROSS STAFF TEAM, 01h:54m:38s).


W przeciwnej kategorii, w MAXIE triumfowała Katarzyna Radziszewska z teamu MCP Bike Team (02h:15m:07s). Kilka minut za triumfatorką pojawiły się na mecie: Magdalena Kosko, znana kibicom z cyklu kolarskiego Wieliszewski  Crossing, oraz Sylwia Tkaczyk, która mogła cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca (02h:23m:34s).

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki na stronie:


http://www.bikermania.pl

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design