Aktualności
archiwum aktualności
Serocki Miejscownik - Edukacja w Zegrzynku – od Szaniawskiego do Kusznierewicza

O młynie i Szaniawskich w Zegrzynku napisano już sporo, ale o ich działalności pro społecznej i edukacyjnej - niewiele. Wiemy jednak, że właściciel młyna, Stanisław Kropiwnicki oraz jego szwagier i długoletni dyrektor młyna, Zygmunt Szaniawski, przywiązywali dużą wagę do spraw socjalnych pracowników.

czytaj więcej
Czym oddychamy w powiecie legionowskim?

Już w poniedziałek (28.11) o godz. 19.00 w Poczytalni porozmawiamy na temat jakości powietrza. Legionowo jest jednym z niewielu miast na Mazowszu, w których prowadzone są pomiary stężenia pyłów PM 2,5. A w sezonie jesienno – zimowym poziomy stężeń tych drobnych cząstek bywają wysokie Jest to problem dotyczący całego kraju, także powiatu legionowskiego.

czytaj więcej
Jubileuszowa strona Miasta Serock

Przyszły rok będzie dla Serocka, jego mieszkańców i sympatyków rokiem szczególnym. W 2017 roku bowiem mija 600 lat od potwierdzenia, prawdopodobnie nadanych Serockowi kilka lat wcześniej, praw miejskich. Jubileuszowa strona Miasta Serock przybliża historię miejsc i ludzi oraz zaplanowane na przyszły rok akcje towarzyszące rocznicy.

czytaj więcej
Wyszukiwarka
Kategoria:
Miejscowość:
Szukana fraza:
Wydarzenia
Najbliższe wydarzenia
10 grudnia 2016
Pogoda
zagle.pogodynka.pl
Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design